A gyulai Független Egyesület képzést szervez szülők számára, „Ismerjük meg gyermekünket” címmel. A program elsődleges célja, hogy azoknak a szülőknek nyújtson segítséget, akiknek kamaszkorú gyermeke van.
A kamaszkori változásokat nem csak a gyermekek élik meg nehezen, ezért szeretnénk segíteni mindenkinek, aki éppen átéli vagy még előtte van ezen időszaknak, fogalmazta meg a Független Egyesület alelnöke Zsigmond Aranka és intézményvezetője Labos Rita.
– Évek óta tartunk drogprevenciós előadásokat általános és középiskolások számára, illetve a Biztos Pont Bulisegély szolgáltatással a kollégák minden hétvégén kapcsolatban vannak fiatalokkal és figyelik a szórakozási szokásaikat, beszélgetnek velük aktuális problémáikról, a fogadóórák alkalmával pedig a szülők jelzik problémáikat és nehézségeiket felénk. Ezen tapasztalataink alapján tartottuk fontosnak a program megszervezését. Az ismeretek, amelyeket a foglalkozás során megszereznek a szülők, sokat segítenek, a hétköznapi problémák megoldásában, a nehéz szituációk kezelésében, a jobb kommunikáció elsajátításában, azon témákra való rálátásban, melyek a tinédzser korosztályt a leginkább érintik és foglalkoztatják, mint pl: a szexualitás, drogok, párkapcsolat, továbbtanulás, társaskapcsolatok vagy azok hiánya, jövőkép, depresszió, stressz. A program lsősorban tinédzser korú gyermekek szüleinek szól, de azokat a szülőket is szeretettel várjuk, akiknek a gyermeke még általános iskolás vagy már felnőtt korú. Mindenkit csak bátorítani tudunk arra, hogy ismerkedjen meg egy másik oldalról is a gyermekével. Természetesen párok is jelentkezhetnek. Azoknak ajánljuk ezt a programot, akik szeretnének többet megtudni gyermekük érzéseiről, szeretnének boldog, kiegyensúlyozott kapcsolatot teremteni és fenntartani családjukban. A képzés díjtalan, a csoportos alkalmakon felül, lehetőség nyílik egyéni és családi konzultációra is szakemberekkel.
Az érdeklődő szülők a Független Egyesületnél jelentkezhetnek Gyulán a K. Schriffert József utca 14 szám alatt hétköznaponként 08:00 és 15:00 óra között, illetve a +36 66 639 445 telefonszámon. A program 2011. március 9-én veszi kezdetét a jelentkezés helyszínén 17:00 órától.